دوو | Daewoo

«دوو» (Daewoo) که کلمه‌ای کره‌ای به معنای «جهان بزرگ» است، یک شرکت خانوادگی بزرگ در کره بود. این شرکت در مارس 1967 با عنوان «دوو صنعتی» تأسیس شد و در سال 1999 توسط دولت کره برچیده شد. قبل از بحران مالی آسیا در سال 1998، دوو دومین شرکت خانوادگی بزرگ کره پس از هیوندای بود و بعد از آن شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ قرار داشتند. حدود بیست زیر گروه برای تولیدات دوو وجود داشت که برخی از آن‌ها امروزه به عنوان شرکت‌های مستقل باقی مانده‌اند. آیا می‌دانید کدام یک از شاخه‌های شرکت دوو هنوز فعال هستند؟ آیا تا به حال در مورد موسس برند دوو چیزی شنیده‌اید؟ با ما همراه باشید تا داستان فراز و نشیب‌های این شرکت بزرگ را با هم بخوانیم.

تعمیر من | تعمیرات تخصصی لوارم خانگی

تاریخچه شرکت دوو


گروه دوو توسط کیم وو چوونگ در مارس 1967 تأسیس شد و موجب تحول سریع کره جنوبی گشت. ظهور دوو این کشور زراعی را که دارای تاریخی طولانی از تهاجمات خصمانه بود، به یک «معجزه اقتصادی» تبدیل کرد. کره جنوبی با تجارتی ضعیف که حتی توانایی حمایت از صنایع بومی را نداشت، وارد دهه هفتاد شد.

در تقسیم کره توسط متفقین، قلمرو شمالی تمام منابع طبیعی کشور را به ارث برد. کره شمالی با نیروی نظامی به مراتب قوی‌تر از رقبای خود در جنوب، کم‌تر از دو سال پس از عقب‌نشینی نیروهای صلح آمریکا برای حمله به انتظار نشست. صلح سرانجام در سال 1953 بین دو کشور برقرار شد، اما ترس از حمله خارجی با کره جنوبی باقی ماند. این عامل در حقیقت به عنوان یک انگیزه قدرتمند جهت تلاش برای رونق اقتصادی عمل کرد.

بخوانید  ال جی | LG

دوو به معنای «جهان بزرگ» است و اگرچه سرمایه اولیه سهام این شرکت 18000 دلار بود که مبلغی متوسط تلقی می‌شود، کیم و همکارانش امیدهای زیادی برای تجارت خود داشتند. برند دوو در زمان اوج خود دومین شرکت خانوادگی بزرگ کره بود. عمده فعالیت‌های این شرکت در تجارت، وسایل نقلیه موتوری، کشتی سازی، صنایع سنگین، هوافضا، لوازم الکتریکی مصرفی، لوازم ارتباط از راه دور و خدمات مالی بود. بیست شرکت تابعه دوو نیز در یک سیستم پیچیده از دارایی‌های متقابل با هم پیوند داشتند

تعمیر من | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در استان تهران با شش ماه ضمانت تعمیرات و استفاده از متخصصین مجرب در زمینه تعمیر و نگهداری

نمایندگی غرب تهران :02144584197

نمایندگی مرکزی :02136841197

ایمیل :info@tamirman.com

درخواست آنلاین سرویسکار و تعمیرکار

مطلب رو چقدر دوست داشتین؟

روی قلب 5 کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز 0

به این نوشته امتیاز بدهید.

درخواست آنلاین سرویسکار