معرفی انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار

معرفی انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار از لحاظ موقعیت درب – تعمیر من
 • ماشین لباسشویی های درب از بالا و درب از جلو در بازار
 • ماشین لباسشویی های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار

تفاوت ماشین های لباسشویی

 • ماشین لباسشویی های درب از بالا در بازار

این نوع ماشین لباسشویی ها همانطور که از نام آن پیداست درب آن از بالا باز می شود و تمام کلید های تنظیمات کنترلی آن نیز در پنل بالایی آن قرار دارند. البته در بعضی موارد در برخی از دستگاه ها کلید های کنترلی در جلوی دستگاه قرار دارند. ورود و خروج البسه در این نوع مدل ها از بالای دستگاه انجام می گیرد و بعضی مدل های آن دو قلو و یا همراه با خشک کن یا بدون خشک کن هستند که این مدلها قدیمی هستند و در مدل های جدید خشک کن نیز دارند.

از نکات مثبت استفاده از این ماشین های لباسشویی،  این است که برای ورود و خروج لباس ها نیاز به خم شدن نداشته و مخصوصا برای افراد با سن بالا یا افرادی که مشکل کمر درد و ئیسک کمر دارند مناسب هستند و به راحتی میتوانند لباسها را وارد یا خارج نمایند.

 • ماشین لباسشویی های درب از جلو در بازار

این نوع ماشین های لباسشویی جدیداً طرفداران زیادی پیدا کرده اند و کاربرد آنها روز به روز در بازار ایران بیشتر می شود و تمایل به استفاده از آنها افزایش پیدا کرده است. برای این مدل ماشین لباسشویی ها همان گونه که از نامشان مشخص است درب آنها در جلوی دستگاه قرار گرفته و کنترل پنل و تنظیمات آن در قسمت بالایی و جلوی دستگاه تعبیه شده است.

بخوانید  کنوود | Kenwood

مزیت این نوع لباسشویی ها به نسبت درب از بالا این است که میزان لباس های بیشتر با حجم و تعداد زیاد را می توانند در خود جای دهند و در مصرف انرژی نیز با صرفه تر از انواع درب از بالا هستند. فرایند خشک کردن لباس ها در ماشین های لباسشویی درب از جلو بستگی به تعداد دور در دقیقه آنها دارد هر چه تعداد آن بالاتر باشد فرایند خشک کردن زودتر صورت می گیرد ولی برق بیشتری مصرف خواهد کرد.

تفاوت ماشین های لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

 • در مدل های لباسشویی درب از بالا لازم است که محفظه لباسشویی پر از آب باشد تا فرایند شست و شوی رخت ها به خوبی صورت بگیرد ولی در نوع درب از جلوی آن هیچ نیازی به پر بودن محفظه آب ندارد و با توجه به نیاز آب گیری برای لباس ها در چند نوبت انجام می شود. اگر تعداد لباس ها زیاد باشد ماشین های لباسشویی درب از بالا نمی توانند لباس ها را خوب در آب غوطه ور کرده و خیس کنند اما برای ماشین های لباسشویی درب از بالا این محدودیت وجود ندارد و در نتیجه مصرف آب کمتری خواهد داشت.
 • در ماشین های لباسشویی درب از جلو در داخل محفظه همزنی وجود دارد که به واسطه داشتن آن می توان لباسهای بیشتری را در داخل آن جای داد که اصلاحاً دیگ ماشین لباسشویی نام دارد.
 • کیفیت شست و شو در ماشین های لباسشویی درب از جلو بیشتر از نوع درب از بالای آن است چرا که توسعه و پژوهش با توجه به علاقه زیاد مشتری به این ماشین ها بیشتر است
 • لباسشویی های درب از بالا به نسبت درب از جلو عین عملیات شست و شو پر سر و صداتر و بعضاً بزرگتر هستند.
 • مصرف آب ماشین های درب از بالا بیشتر از درب از جلو و چیزی نزدیک دو برابر آنهاست که به صرفه نیست مخصوضاً در استفاده زیاد از ماشین.
 • ماشین لباسشویی های درب از بالا بدلیل تقاضا و عملکرد کمتر قیمت کمتری از ماشین های درب از جلو دارند.
 • از نظر زیبایی هم روی ماشین های درب از جلو بیشتر کار شده است.
 • در ماشین های لباسشویی درب از جلو به مرور زمان ممکن است در قسمت لاستیک دور درب آنها به واسطه رطوبت و خیسی کپک های بدبو رشد کنند و موجب ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه شود. به همین خاطر در هر بار استفاده، بهتر است که یا درب دستگاه را باز بگذارید تا هوا به داخل آن وارد شده و رطوبت دستگاه خشک شود و یا محفظه داخلی آن را با یک دستمال تمیز خشک کرد. می شود این مشکلات وجود ندارد.(حتماً ماشین لباسشویی خود را جرم گیری نمایید)
 • ماشین های لباسشویی درب از بالا هنگامی که روشن هستند قفل نمی شوند و حتی در عین کار نیز می توان به آنها لباس اضافه کرد اما در ماشین های لباسشویی درب از جلو عین کار درب آن قفل شده و دیگر قادر به اضافه کردن لباس به آن نخواهید بود مگر مدل های اد واش که می توان لباس ها را حین شستشو اضافه نمود.
بخوانید  تعمیر موتور یا کمپرسور یخچال

 

تعمیرات تخصصی مادربرد یا برد اصلی تمام برندهای یخچال های ساید بای ساید


تعمیر من | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در استان تهران با شش ماه ضمانت تعمیرات و استفاده از متخصصین مجرب در زمینه تعمیر و نگهداری

نمایندگی غرب تهران :02144584197

نمایندگی مرکزی :02136841197

ایمیل :info@tamirman.com

درخواست آنلاین سرویسکار و تعمیرکار

مطلب رو چقدر دوست داشتین؟

روی قلب 5 کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز 0

به این نوشته امتیاز بدهید.

درخواست آنلاین سرویسکار